KALICI MAKYAJ NEDİR ?

KALICI MAKYAJ NEDİR ?
Mikro pigmentasyon:

Kalıcı makyaj makinesi ile pigment boyaların cilt altına yerleştirilmesidir.
Kalıcı makyaj veya “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile kalıcı makyaj boyasının  deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan boyalar dermotolojik olarak özellikle yüz  kullanımı için tasarlanmıştır.

Kalıcı makyaj dövme (Tattoo) ile benzer bir uygulamadır ancak dövme boyaları çok farklı olsada  kalıcı dövme boyaları ile çalışmak yapmak mümkündür.

Kalıcı dövme boyası ile çalışmanın avantajları ve dezavantajları vardır.

Avantajları:  Eyeliner uygulamasını tekrarlatmak zorunda kalmazlar tam kalıcıdır.  Orta ve üst yaşlarda olan Kaş stilini oturtmuş kişiler kalıcı uygulama yaptırarak  çok daha uzun süre kullanım olanağına sahip olurlar. KAlıcı boyaları kulanan kişi ürünlerini çok iyi bilmeli renk  karışımlarını ustalıkla yabilmeli  ve  dövme tekniklerine vakıf olmalıdır.

Dezavantajları :  Boyalar uzun zaman kalıcı olduğundan  şekil değiştirmede sıkıntı yaşanabilir. Dövme boylarının pigmentleri farklı olduğundan  permanenr boyalar kadar doğal birim  görünüm elde etmek daha zordur.

Kalıcı makyajda dövme boyaları zaruri durumlarda kalıcı makyaj boyasıyla belli bir oranda kullanılabilir. Onun dışında özellikle kaş  ve dudak  çalışmalarında  önermediğim  bir yöntemdir.

No comments

Bir cevap yazın